Obrót i dystrybucja energią elektryczną

Spółka Energoserwis Kleszczów Sp. z o.o. świadczy usługi związane, z obrotem i dystrybucją energii elektrycznej na terenie Gminy Kleszczów i Zaplecza Wspólnego Użytkowania w Rogowcu przy PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów oraz na terenie Gminy Kisielice.

Majątek sieciowy eksploatowany przez Spółkę dla obszaru sieci elektroenergetycznych Gminy Kleszczów został w całości wydzierżawiony od Gminy Kleszczów i obejmuje sieć składającą się z sieci na napięciu 110 kV, 30 kV, 15 kV, 0,4 kV wraz ze stacjami elektroenergetycznymi.

Dla obszaru Zaplecza Wspólnego Użytkowania w Rogowcu Energoserwis Kleszczów Sp. z o.o. od kwietnia 2008 roku jest właścicielem sieci elektroenergetycznych na napięciu 15 kV i 0,4 kV wraz ze stacjami transformatorowymi.

Energoserwis Kleszczów Sp. z o.o. jest operatorem systemu dystrybucyjnego elektroenergetycznego na terenie powiatu bełchatowskiego wyznaczonym przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

We wskazanych powyżej obszarach, usługi świadczone przez Energoserwis Kleszczów Sp. z o.o. w zakresie dystrybucji i obrotu energii elektrycznej zapewniają kompleksową obsługę odbiorców końcowych przyłączonych do sieci elektroenergetycznej zarówno indywidualnych jak i przemysłowych wraz z mikroinstalacjami OZE (prosumenci wykorzystujący instalacje paneli fotowoltaicznych lub turbiny wiatrowe do wytwarzania energii elektrycznej) oraz wytwórców energii elektrycznej.

Przejdź do galerii